Απόλυτα επιτυχημένος ο φιλικός φιλανθρωπικός αγώνας

πραγματοποιήθηκε φιλικός - φιλανθρωπικός αγώνας
μεταξύ των ομάδων Συλλόγων Εκπαιδευτικών
  ΒΟΙΩΤΙΑΣ -  ΧΑΛΚΙΔΑΣ με τελικό σκορ 3-5.
(τα γκολ Αδαμίδης, Χαλιαμάλιας, Γκέκας)

Σκοπός του αγώνα ήταν η ενίσχυση του Συλλόγου Γονιών παιδιών με νεοπλασματική ασθένεια, ‘ΦΛΟΓΑ’.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: Τονίδης Δ, Μαρίνης Γ, Ραχούτης Θ,
            Γκέκας Π, Χαλιαμάλιας Φ, Στοιχειός Σ, Τσάμης Α, Αδαμίδης Β
(Σύλλογος Θήβας)

Μάρκου Α, Σκουρολιάκος Α, Παπακώστας Β,
Παπακωνσταντίνου Β, (Σύλλογος Λιβαδειάς)

Η ομάδας της Βοιωτίας

Οι δύο ομάδες

Στο ημίχρονο"δυναμική" παρουσία παιδιών

Στο αγωνιστικό μέρος αξίζει να αναφέρουμε την πολύ καλή παρουσία και των δύο ομάδων.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε την ομάδα της Χαλκίδας να προηγείται στο 10΄με 0-1 ξεκινώντας πιο δυνατά. Σταδιακά η ομάδα της Βοιωτίας ισορρόπησε το παιχνίδι και ισοφάρισε στο 23΄με τον Αδαμίδη. Αρκετές οι ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες στη συνέχεια, κυρίως για τους επιθετικούς της Χαλκίδας. Εξαιρετική η παρουσία του τερματοφύλακα Τονίδη που με σωτήριες επεμβάσεις κράτησε την ισοπαλία. Στο διάστημα αυτό είχαμε δύο δοκάρια για την ομάδα απο την Εύβοια και ένα για την ομάδα μας μετά από ατομική προσπάθεια του Χαλιαμάλια. Στα τελευταία δύο λεπτά η ομάδα της Χαλκίδας πέτυχε άλλα δύο τέρματα κλείνοντας με 1-3 το ημίχρονο.

Ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη με αρκετές χαμένες ευκαιρίες για τους φιλοξενούμενους και τον Τονίδη σε εκπληκτική κατάσταση. Στο 64΄μετά από κάθετη πάσα του Γκέκα στην περιοχή, ο Χαλιαμάλιας αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα μείωσε σε 2-3. Μάλιστα αμέσως μετά είχε και δεύτερο δοκάρι και την ευκαιρία να ισοφαρίσει. Άμεση η απάντηση της ανώτερης Χαλκίδας που με δύο ακόμη τέρματα έφερε το σκορ στο 2-5.  Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Χαλιαμάλιας μπήκε στην περιοχή , απέφυγε έναν αντίπαλο και στη συνέχεια ανετράπη κερδίζοντας το πέναλτι . Άψογη εκτέλεση απο τον Γκέκα και 3-5 που ήταν το τελικό σκορ.

Ξεχώρισαν απο την ομάδα μας οι: Τονίδης,  Ραχούτης,  Σκουρολιάκος.

Φυσικά για άλλη μια φορά υπήρξε και ...τρίτο ημίχρονο

Ευχαριστούμε για την άψογη φιλοξενία τους ανθρώπους του γηπέδου, την ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ για την παρουσία των διαιτητών και το πολύ καλό τους παιχνίδι αλλά και το Δήμο Αλιάρτου-Θεσπιέων για τη στήριξη.
Τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συναδέλφους μας από τη Χαλκίδα για την αποδοχή της πρόσκλησης και την παρουσία τους.

Οι αγώνες ολοκληρώθηκαν για φέτος με συνολικό απολογισμό για την ομάδα μας μια νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα.